Як підготувати газ в машині до зими

Як підготувати газ в машині до зими

Як відомо, сьогодні багато автовласників «переходять на газ». Іншими словами, зважаючи дорогого бензину доводиться переобладнати паливну систему, встановивши газобалонне обладнання. У нашій статті ми не будемо описувати переваги або недоліки цього типу палива. Ми лише дізнаємося, як підготувати газове обладнання на авто до зими, яка вже на носі.

Автомобіль з ГБО вимагає особливої підготовки до зими
Як готувати машину до холодів знає кожен досвідчений водій. Але це стосується бензинового автомобіля, а ось встановивши газ, деякі навіть самі досвідчені власники автомобілів «тушуються» і не знають, що робити. Одна справа, стежити за бензинової системою, іншу – за газовій.
Зміст

  • Особливості ГБО
  • ГБО напередодні зими
  • Пропан або бутан
  • Діагностика ГБО – важлива процедура
  • Боротьба з конденсатом
  • Бензин замість газу
  • Перевірка двигуна
  • Висновок

Особливості ГБО

Газобалонне устаткування або ГБО, як ми будемо називати його в нашій статті, відрізняється своїми особливостями. Воно потребує особливого догляду, специфічного. З іншого боку, нічого складного в догляді за ГБО немає, і достатньо буде просто ознайомитися з основними поняттями.
Сучасні ГБО відмінно продумані. Вони сверхнадежны, інакше і не мається на увазі, адже неякісне обладнання загрожує величезними ризиками, пов’язаними з безпекою водія, його пасажирів та оточуючих людей навколо.

В сучасних ГБО добре продумана і так званий «захист від дурня», що передбачає автоматичний запуск двигуна на бензині і заповнення балона на станції з обмеженням. Навіть якщо не простежити, заповнити газовий балон більш ніж на 85 відсотків ніяк не вдасться. Таке обмеження придумане не просто так. Балон газу, заповнений більше цієї норми, здатний вибухати.

Цікаво, що обмеження охоплює і експлуатацію автомобілів з ГБО. Так, за законом в’їзд на територію підземних парковок таким транспортним засобам заборонено через небезпеку вибуху.

ГБО напередодні зими

Отже, перейдемо до головної теми нашої статті. Що потрібно робити з ГБО напередодні зими? Зрозуміло, що ніхто не знає достеменно, якою буде найсуворіше час року. Буде зима морозною або не дуже, в принципі, ніякого значення не має. Обладнання все одно доведеться готувати.

Існує певний звід правил, хоча й не такий великий. Він приведений нижче і всім власникам автомобілів з ГБО рекомендується їх дотримуватися.

Пропан або бутан

Заправлятися тільки на перевірених станціях. Це сьогодні актуально. Слід знати, що зріджений газ, як і дизельне паливо, буває літнім і зимовим. Визначає вид газу співвідношення в ньому бутану і пропану. Так, у «зимовому» газі буває більше пропану, у «літньому» ? менше. Чому ж так має бути?
При правильной подготовке ГБО к зиме у вас не возникнет проблем с авто в дорогеПри правильній підготовці ГБО до зими у вас не виникне проблем з авто в дорозі
Виявляється, така речовина, як бутан починає випаровуватися при високих плюсових температурах, а пропан – навпаки, випаровується при низьких. Таким чином, щоб підвищити якість газу взимку або влітку, треба скоригувати його складу.

Діагностика ГБО – важлива процедура

Пізньої осені, коли вже відчувається прихід зими, потрібно їхати на автосервіс. Тут працівники станції зобов’язані злити вміст з редуктора, а також замінити всі фільтри, пов’язані з ГБО. Крім того, повинна бути перевірена герметичність системи.

У деяких випадках під час перевірки виявляється необхідність промивки редуктора або змішувача. Одним словом, проводити своєрідне техобслуговування ГБО – така ж періодична процедура, як і діагностика автомобіля. Виконувати ТО краще в спеціалізованих центрах, де співробітники роблять свою роботу якісно. Зазвичай така процедура діагностики не займає більше години часу.

Боротьба з конденсатом

Як правило, конденсат – це основний ворог ГБО. Справа в тому, що він у будь-якому випадку з’являється, але мінімізувати його кількість потрібно. Так, щоб зробити це, необхідно не спустошувати балон повністю. Спеціальна шкала допомагає визначати кількість газу в балоні. Сьогодні на кожному кілометрі доріг є станції, де можна заправити автомобіль газом.

До чого призводить накопичення великої кількості конденсату, напевно, говорити не треба. Шкідливі речовини здатні вивести з ладу паливний насос або іншу апаратуру, вплинути на роботу двигуна і т. д.

Конденсат здатний накопичуватися не тільки в самому балоні. Паливну рейку необхідно для профілактики оснастити додаткової складової – підігрівом. Це допоможе мінімізувати скупчування конденсату тут.

Бензин замість газу

Зима в Україні – це щось особливе. Це знають всі. І часом буває настільки холодно, що температура опускається нижче 30 градусів за Цельсієм. Така зміна температури здатна «відчувати» і ГБО, якого може просто не вистачити необхідного тиску. І тоді на допомогу газу «поспішає» бензин, якщо, звичайно, він є в паливному баці автомобіля. Двигун навіть може споживати бензин не тільки в процесі запуску, але і після прогріву.

Перехід на бензин здійснюється системою автоматично. Нерідко система переходить на газ тільки після прогріву всього салону. Спостерігається таке явище частіше в тих автомобілях, де встановлено ГБО в багажнику. Крім того, якщо автомобіль уночі залишається просто неба, їздити деякий час доведеться тільки на бензині.

Перевірка двигуна

Деякі водії, з незрозумілої причини, встановивши ГБО, забувають проводити звичайні профілактичні процедури, пов’язані з роботою двигуна. А це обов’язково. Потрібно не забувати вчасно перевіряти стан високовольтних проводів і свічок запалювання.
Підготовлений до зими автомобіль з ГБО не підведе вас навіть у найлютіші морози
Часто, якщо на свічках з’являється чорний нагар, однією заміною не обмежуються. У цьому випадку кожен досвідчений водій скаже вам, що потрібно шукати причину глибше. Може бути, у циліндри починає потрапляти масло або поршневі кільця вже зносилися. У будь-якому випадку треба провести ретельну діагностику, щоб не зламатися взимку на дорозі.

У деяких випадках ГБО встановлюють таким чином, що мається на увазі ручне, а не автоматичне перемикання газ/бензин. Часто це робиться на вітчизняних марках авто, особливо старого випуску. Водіям таких машин важливо пам’ятати: заводити взимку автомобіль потрібно тільки на бензині! Якщо цього не робити, то висока ймовірність затоки свічок, що призведе до всіх випливають з цього наслідків.

Що стосується переходу на газ, то його проводять лише після ретельного прогріву мотора. Можна подивитися на шкалу прогріву ОЖ і якщо температура підніметься до 40 градусів, спокійно переходити на газ.

Висновок

Обладнавши свій автомобіль ГБО, потрібно не забувати, що діагностикою доведеться займатися більш ретельно. Їзда автомобіля на газі дасть можливість непогано заощадити на паливі, враховуючи сьогоднішні скажені ціни на бензин.

У будь-якому разі сьогодні багато перейшли на ГБО. Якщо ваш автомобіль обладнаний цією системою, не забувайте вчасно проводити діагностику, особливо перед настанням зими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *